Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów a oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/html/mops/mops/images/a
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/a

,,Rodzicu, znajdź czas dla siebie!”

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów a oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

,,Rodzicu, znajdź czas dla siebie!”

rodzicu znajdz czas dla siebie

 

,,Rodzice są jak ogrodnicy, którzy kupują nasiona. Tyle, że w przypadku dzieci nie ma takich ładnych torebeczek, gdzie widać, co z każdego nasionka wyrośnie, i instrukcji jak się o to nasionko troszczyć. Wszystko jest wymieszane, wsadza się rękę do worka i bierze, co popadnie. Gdy rodzice zaczynają hodować swoje nasionko, to mogą mieć marzenie, by wyrósł z niego dąb. Ale może się okazać, że zasadzili bratek. I wtedy rodzic, który się uprze przy dębie, będzie próbował z bratka zrobić dąb. A w rezultacie nie będzie ani dębu ani bratka. Wyhoduje coś bardzo nieszczęśliwego, i skrzywdzi to nasienie. Mądry rodzic w takiej sytuacji dowie się, jak hodować bratki, i zrobi wszystko, by jego bratek był najbardziej udany.’’

                                                                                             WOJCIECH EICHELBERGER

 Wystarczająco dobrzy rodzice, to tacy rodzice, którzy dbają także o siebie. Dobre samopoczucie daje im więcej siły do wywiązywania się z rodzicielskich obowiązków.

Warto zatem:

- zarezerwować sobie czas przeznaczony tylko dla siebie,

- dzielić się z innymi swoimi myślami, troskami, kłopotami,

- zająć się czymś, co sprawia nam przyjemność ,

- ,,machnąć ręką” na niektóre sprawy,

- pozyskać wsparcie przyjaciół i rodziny

 

Wychodząc naprzeciw problemom oraz oczekiwaniom zgłaszanym przez rodziny objęte wsparciem, asystenci rodzin postanowili zrealizować program profilaktyczny ,,Rodzicu, znajdź czas dla siebie !”. Program skierowany jest zarówno do dzieci jak i rodziców i koncentruje się, w głównej mierze  na wzmacnianiu więzi pomiędzy dziećmi i znaczącymi dla nich osobami dorosłymi.

Główne cele programu to :

- nabycie nowych umiejętności i doskonalenie już posiadanych poprzez cykl spotkań edukacyjnych i integracyjnych ze specjalistami z różnych dziedzin.

- zachęcenie do wspólnego spędzania czasu wolnego przez członków rodziny( wzbogacanie rodzin o nowe pomysły)

- poprawianie i umacnianie jakości komunikacji w rodzinie poprzez wzmacnianie i rozwijanie pozytywnych więzi.

Realizacja programu zakłada okres 6 miesięcy ( lipiec-grudzień 2014r.) gdzie spotkania z rodzinami odbywają się dwa razy w miesiącu. Założono realizację następujących bloków tematycznych:

  • VII 2014 - Kosmetologia (m.in. poprawa wizerunku ,wzrost samooceny uczestników)
  • VIII 2014 - Bezpieczne wakacje (m.in. bezpieczne spędzanie wolnego czasu nad wodą, bezpieczna jazda rowerem)
  • IX 2014- Trudności wychowawcze (m.in. problemy z nauką, rozpoczęcie nauki szkolnej)
  • X  2014- Profilaktyka zdrowotna (m.in. pielęgnacja dzieci i niemowląt, planowanie rodziny, profilaktyka nowotworowa)
  • XI 2014- Elementy psychologii (m.in. traumy życiowe, poczucie straty, żałoba)
  • XII 2014- Tradycje świąteczne i zwyczaje (m.in. wykonanie ozdób świątecznych)

Miłej atmosferze towarzyszyć będzie wspólna kawa i poczęstunek. Dzieci wezmą udział w zajęciach rekreacyjnych, sportowych, plastycznych, muzycznych, spotkaniach z literaturą. Zarówno rodzice jak i najmłodsi znajdą coś dla siebie .

Opracowała:

Marta Maj- Oleksiewicz

Asystent rodziny

 

{gallery}a{/gallery}