„Dni Otwarte” w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach „Świat w kolorach” organizowane przez łapskich wolontariuszy.

FIOProjekt dofinansowany ze środków

Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

„Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji” 

 


„Dni Otwarte” w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach „Świat w kolorach” organizowane przez łapskich wolontariuszy.

 

W dniach 22 września – 3 października 2014r. Wolontariusze działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach zaprosili grupy dzieci ze szkół podstawowych wraz z ich opiekunami na Dni Otwarte w Świetlicy Socjoterapeutycznej, które organizowane były w ramach projektu pt. „Wolontariusze zmieniają świat” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji”.

Podczas Dni Otwartych zapewniono dzieciom wiele atrakcji m. in. gry, zabawy, konkursy z nagrodami. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z chustą animacyjną, zabawy integracyjne  tj. dziwne kroki, kto zaczął ruch, masaż, ale również sportowe i muzyczne. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne. Dodatkową atrakcją dla dzieci były dmuchane atrakcje plenerowe: trampolina, zjeżdżalnia, inne. W ramach Dni Otwartych zapewniono posiłek i nagrody dla uczestników.

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci i nauczycieli ze Świetlicą Socjoterapeutyczną jej celami i zadaniami, zaproponowanie dzieciom udziału w przykładowych zajęciach prowadzonych w Świetlicy (socjoterapeutycznych, plastycznych, sportowych, muzycznych) oraz zachęcenie dzieci do zapisania się do placówki i codziennego udziału w proponowanych zajęciach.

Pracownicy Świetlicy Socjoterapeutycznej składają serdeczne podziękowania Wolontariuszom i innym osobom za pomoc w organizacji Dni Otwartych.