Dzień Dziecka w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Dzień Dziecka w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Wszystkie dzieci marzą by Dzień Dziecka trwał wiecznie. By przedłużyć im ten wyjątkowy czas 2 czerwca świętowaliśmy ten dzień w Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Niespodziankę dla naszych dzieciaków przygotowali Wolontariusze z ZSM w Łapach. To oni tego dnia prowadzili zajęcia dla dzieci.

Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na 5 grup tematycznych w których odbywała się praca zespołowa. Grupa kulinarna przygotowywała grilla. W grupie muzycznej z wykorzystaniem nagłośnienia i mikrofonów odbył się konkurs śpiewania. W grupie plastycznej można było rozwijać talenty plastyczne i malować farbami. W czasie pracy zespołu informatycznego powstały plakaty na Dzień Dziecka. Zaś ci co lubią poćwiczyć sprawność umysłu mogli realizować się w grupie Omnibusów, gdzie nie brakowało rebusów, zagadek i krzyżówek. Słowem każdy znalazł tego dnia coś dla siebie.

Wszystkich po pracy zespołowej zjednoczył wspólny grill i zabawa na świeżym powietrzu. Pogoda tego dnia dopisała wyjątkowo, więc ukojeniem dla wszystkich były zimne lody.

Na zakończenie by podziękować Wolontariuszom i Opiekunom wolontariatu w ZSM dzieci przygotowały muzyczny podarunek.

Występ wokalno- muzyczny w wykonaniu dzieci ze świetlicy był podziękowaniem i podsumowaniem wspólnej zabawy. Piosenki przygotowane w czasie zajęć muzycznych w świetlicy (Być kobietą, Dmuchawce latawce wiatr, Ale to już było itp. ) mimo, iż pochodzą z dawnych lat jak się okazuje są nadal znane i lubiane przez wszystkich.

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom i Opiekunom wolontariatu z ZSM w Łapach za inicjatywę i wspólną zabawę.

Składamy również podziękowania uczestnikom Uniwersytetu III Wieku w Łapach za pamięć o świetlicowych dzieciach i chęć dzielenia się z innymi.