Dzień Otwarty MOPS i Dzień Rodziny

herb ŁAPYlogo MOPS napis małeimpuls

 

W miniony czwartek 11 czerwca b.r. przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach odbył się Dzień Otwarty MOPS i Dzień Rodziny w ramach projektu „W Łapach siła – Rodzinne działanie to dla nas nowe wyzwanie”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundacji PZU „Wolontariat Rodzinny – lokalnie” realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Program „Wolontariat rodziny – lokalnie” objęty jest Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Dzień Rodziny połączony został z obchodami jubileuszu 25-lecia Pomocy Społecznej, 25 lat Samorządności oraz 90 lat nadania Łapom praw miejskich. W tym roku mamy więc powody do radości i wspólnego rodzinnego świętowania. Odrodzona samorządność tojeden z największych sukcesów naszych przemian. Uwolniła ona obywatelską energię Polaków i pozwoliła lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych. Nie byłoby nowoczesnej wolnej Polski bez rozwoju samorządności.

 

Uroczystość otworzyła Pani Urszula Jabłońska Burmistrz Łap. Podczas Dnia Rodziny przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym zabawy z chustą animacyjną, karaoke, uni hokej, rozgrywki sportowe, konkursy zagadkowe, dekorowanie mufinek, tworzenie przypinek, warsztaty plastyczne, itp.

Na scenie zaprezentowali się domownicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach”, seniorzy z Kluby Seniora „Po drugiej stronie tęczy” oraz wolontariusze z Klubu Wolontariusza „Bohaterowie Codzienności”. Podczas spotkania nie zabrakło również strażaków z JRG w Łapach, którzy zaprezentowali samochody gaśnicze i sprzęt straży pożarnej.

Przewidziano również warsztaty dla starszych uczestników spotkania. Warsztat dla rodziców pt. Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży poprowadziła Pani Natalia Sakowicz – psycholog, warsztat pt. Skąd biorą się emocje i jak je traktować? zaprezentowała Pani Katarzyna Dańkowska psycholog, a warsztat pt. Dobre praktyki w zakresie Ekonomii Społecznej poprowadziła Pani Agnieszka Piszczatowska koordynator pracy socjalnej. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Ponadto starsi uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z działalnością MOPS w Łapach i skorzystać z poradnictwa wielu specjalistów zatrudnionych w MOPS. Przygotowano wiele stoisk, gdzie można było uzyskać informację na temat form wsparcia oferowanych przez Ośrodek.

Wszystkim pracownikom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w organizację imprezy składamy serdeczne podziękowania.

Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy w szczególności:

Ks. Krzysztofowi JURCZAKOWI, Pani Danucie BOJCZUK i Pani Dorocie KONDRATIUK z Zespołu Szkół Mechanicznych, Panu Dariuszowi KRUSZEWSKIEMU z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o., STRAŻAKOM z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Panu Adamowi PROTASIEWICZ z Ośrodka Kultury Fizycznej, Pani Annie BERG z Centrum Integracji Społecznej „Przystań”, Panu Sylwestrowi SKORUPSKIEMU DJ za poprowadzenie wieczornej dyskoteki.

 

3 loga wolontariat rodzinny