HURRA WAKACJE !!! - Łapy Szołajdy

HURRA WAKACJE !!!

    Dnia 30 czerwca 2015 r. w Wiejskim Domu Kultury w Łapach Szołajdach odbył się festyn pt. „HURRA WAKACJE”. Jego zadaniem była promocja zdrowego i bezpiecznego wypoczynku letniego. Organizatorami imprezy byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach i Wiejskiego Domu Kultury w Łapach Szołajdach. Uczestnikami festynu były dzieci i dorośli ze wsi Łapy Szołajdy i okolic. Wszyscy zainteresowani zebrali  się  punkt 11:00 na placu WDK w Łapach Szołajdach.                     
    Program był bardzo bogaty i atrakcyjny. Gwoździem imprezy był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Łapach opowiadali o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz pokazali jak udzielić pomocy poszkodowanemu. Następnie uczestnicy mogli ćwiczyć metody reanimacji na fantomie. Emocje obecnych mocno podgrzewane były w konkurencjach. Odbyły się min. zawody sportowe (bieg z przeszkodami, mecz mini hokeja), bitwa taneczna, konkurs karaoke. Dużą atrakcją było malowanie twarzy i pamiątkowe zdjęcia w kostiumach. Podczas imprezy zadbano również o smakołyki dla dzieci, rodziców i przybyłych gości.
    Uroczystość przebiegała w radosnej i miłej atmosferze. Zintegrowała ona wszystkich obecnych, dała okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliżyła do siebie środowisko lokalne. Ważnym elementem było uzyskanie wiedzy na temat bezpiecznego wypoczynku i udzielania pierwszej pomocy.
    Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc i prosimy o włączanie się w kolejne inicjatywy.