„Świat w kolorach”- aktywne wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej

 

FIO

 

Projekt dofinansowany ze środków

Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

„Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji”

 

 

 FIR

„Świat w kolorach”- aktywne wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej

 

„Świat w kolorach” to nie tylko nazwa naszej Świetlicy, ale też tytuł projektu realizowanego przez grupę wolontariuszy pod nazwą „Świetliki i przyjaciele” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Impuls” w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach. Dzięki Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych w Białymstoku i wsparciu finansowemu z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ostatnie dwa tygodnie wakacji mijają dzieciom w placówce bardzo pracowicie i aktywnie. Szeroki wachlarz zajęć powoduje, że nawet największy leniuch zmęczony już wakacjami znajdzie tu coś dla siebie.

 

W czasie zajęć plastycznych powstawały pocztówkowe domki, które dzieci podarowały swym bliskim, malowanie farbami kolorowych motyli. Przygotowywaliśmy się z dziećmi również do udziału w konkursie Produkt Lokalny Gminy Łapy. Powstawały drewniane rozmaitości w formie: zakładek szkolnych, szkatułek, pudełek, serwetników, aniołów itp. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi na Dożynkach w Płonce 6 września. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i głosowanie na nasz produkt w kategorii: Rękodzieło.

Z racji, że pogoda dopisuje nie brakuje też zajęć sportowych na świeżym powietrzu, spacerów oraz przeróżnych konkurencji sportowych mających na celu naukę zdrowej rywalizacji.

W czasie zajęć muzycznych dzieci przygotowywały się do występu na Pikniku Prozdrowotnym, który odbędzie się na placu przy Kościele Świętego Krzyża w Łapach 30 sierpnia. Nie brakowało też nauki tańców oraz układania wspólnych choreografii tanecznych.

Mamy nadzieję, że pogoda nadal będzie dopisywała bo jako podsumowanie i zakończenie wakacji planujemy wspólne grillowanie połączone z zabawami i konkursami.