Rusza odbudowa domu dla pogorzelców z Bokin.

Rusza odbudowa domu dla pogorzelców z Bokin.

W styczniu b. r. wszyscy zostaliśmy poruszeni tragedią, jaka spotkała rodzinę państwa Zadykowicz z Bokin.

Przypomnijmy: Rodzina z czwórką dzieci w wieku szkolnym w wyniku pożaru domu straciła cały dobytek. Dzięki Bogu nikomu się nic nie stało.

Z pomocą od razu przyszła lokalna władza na czele z Panią Urszulą Jabłońską – burmistrz Łap, która zapewniła rodzinie lokal zastępczy. Nie obojętni pozostali też inni mieszkańcy Łap. Powołano Komitet Społeczny, który ma za zadanie pomóc rodzinie w odbudowie domu. Lokalna Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Bokinach udostępniła rachunek bankowy, na który zbierane są środki finansowe na odbudowę domu. Sołtys Pan Piotr Herman wraz z mieszkańcami Bokin zorganizowali zbiórkę na pomoc pogorzelcom. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wolontariusze zbierali pieniążki przy parafiach w Łapach, Łomży i Zambrowie. Jednak zebrane środki nie wystarczą w całości na pokrycie kosztów budowy domu. Dlatego też z pomocą przyszli również przedsiębiorcy oferujący wsparcie w postaci materiałów budowlanych.

Już dziś dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagają w tak szlachetnej inicjatywie.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc w odbudowie domu. W szczególności potrzebujemy nadal materiałów budowlanych oraz murarzy, którzy zechcieliby pomóc przy odbudowie domu.

Z dniem 6 listopada b. r. ruszyła budowa domu pogorzelcom zgodnie z projektem ofiarowanym przez Pracownię Projektową „Archand”, której składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie projektu domu.

Na bieżąco będziemy informowali Państwa o postępach prac przy odbudowie domu. I zapraszamy do współpracy.

 

Osoba do kontaktu:

Katarzyna Żukowska-Koc

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach

ul. Główna 50

18-100 Łapy

tel. 85 715 25 50 wew. 223