Czerwcowe występy „Świetlików”

 

Czerwiec to bardzo aktywny czas dla grupy „Świetliki”. Warto było włożyć trochę pracy i wysiłku w czasie zajęć teatralno-muzycznych by móc tak często występować i chwalić się swoimi pasjami, których dzieciakom ze Świetlicy nie brakuje.

Od pierwszego dnia miesiąca, który był przecież jednocześnie świętem wszystkich dzieci rozpoczęły się występy i prezentacje naszych dzieciaków. Pierwszego czerwca już po raz kolejny „Świetliki” reprezentowały naszą placówkę na Pokazie Talentów pod Domem Kultury.

Kolejny dzień występów to drugi czerwiec. Wtedy to świętowaliśmy całymi rodzinami bo był to Dzień Rodziny w naszej Świetlicy. Oprócz części artystycznej przygotowanej dla rodziców i seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor była też wspólna zabawa i grillowanie do wieczora.

W czasie Dni Łap na scenie również nie brakowało dzieci ze Świetlicy oraz loterii fantowej którą tradycyjnie dla wszystkich dzieciaków przygotowuje od lat nasza placówka. Nie byłoby to możliwe gdyby nie sponsorzy, którym chcemy serdecznie podziękować za obdarowanie nas przeróżnymi fantami cieszącymi nie tylko najmłodszych uczestników festynu.

Serdecznie dziękujemy następującym darczyńcom:

-Sezam

- Słoneczko

-PSS „Społem” Łapy

-Noris

-Pastel

-Ozdoby, ciekawe dodatki do twojego codziennego stroju

-Apteka Bliska

-Sklep chemiczno-przemysłowy u Ewy

Dnia 9 czerwca świetlicowa grupa została zaproszona do Urzędu Miasta gdzie w sali konferencyjnej odbywał się wykład z psychologiem a następnie uroczystość zakończenia roku szkolnego na Uniwersytecie III Wieku. Wiersze i piosenki w wykonaniu naszych dzieci były skromnym podziękowaniem dla członków Uniwersytetu III Wieku za lody na dzień dziecka i kiełbaski na Dniu Rodziny. Piosenka „Wakacje” na zakończenie bardzo szybko przeniosła wszystkich uczestników w tak oczekiwany przez wszystkich i zbliżający się nieubłaganie czas wakacji.

Kolejny dzień kiedy to talenty naszych dzieciaków mogły cieszyć oczy innych to 14 czerwiec. Tego dnia nasza świetlicowa grupa mogła wystąpić na Dniach Rodziny w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej. „Świetliki” wystąpiły tam z repertuarem taneczno-wokalnym. Wychowawcy Świetlicy wraz z pracownikami socjalnymi poprowadzili szereg gier i zabaw w które włączali się chętnie wszyscy uczestnicy imprezy. Nie zabrakowało też malowania twarzy, bo które dziecko nie lubi choć przez chwilę wcielić się w ulubioną postać bajkową lub stać się barwnym motylem, który może lecieć gdzie chce.

Niedługo wakacje w czasie których nie zamierzamy zwolnić tempa w dobrej zabawie i rozwijaniu pasji. Przed nami Półkolonie organizowane wspólnie z Parafią Św. Krzyża w Łapach. A więc od 4 do 8 lipca czekają nas ciekawe wyjazdy, ogniska, pikniki, turnieje sportowe, ciekawe zajęcia plastyczne, kulinarne itp.