Mamy Lidera Szlachetnej Paczki w Łapach!

Mamy Lidera Szlachetnej Paczki w Łapach!

Pani Stanisława SWAT – została „Liderem” SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! – znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Pani Stanisława - 76 letnia Seniorka , to kobietka, która aktywnie uczestniczy w zajęciach z Dziennego Domu "Senior- WIGOR" w Łapach. Emerytowana pielęgniarka, która ceni sobie aktywność ruchową, a także wkłada wiele serca w to co robi. Jest osobą niezwykle aktywną oraz sumienną. Śpiewa, uczestniczy w warsztatach zajęciowych, gimnastyce, ma doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą, co da się zauważyć podczas zajęć sportowo rekreacyjnych i warsztatów międzypokoleniowych, gra ciekawe role w skeczach i przedstawieniach doskonale odnajduje się w różnych sytuacjach i okolicznościach. Pani Stasia posiada ogromną wiedzę o świecie i środowisku, które ją otacza.  A na pytanie dlaczego zdecydowała się zostać liderem szlachetnej paczki z uśmiechem i błyskiem w oczach odpowiada:

"Ks. Jacek zainspirował mnie do zainteresowania się wymienioną inicjatywą ze wszech miar szlechetną. Nadto ludzkie ubóstwo ukrywane- boli, ale my jesteśmy na tym świecie, aby wyszukać człowieka, który potrzebuje wsparcia i mu pomóc. Dlatego też hasło Szlachetna Paczka motywuje do szeroko pojętego działania, dlatego też jeśli możemy dać coś innym- to dajmy!"

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu, projekt połączył ponad 1 mln Polaków. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie.

Już dziś składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie i zaangażowanie w sprawy społeczne naszej Gminy.