Za nami I Łapskie Mikołajki Miejskie

Za nami I Łapskie Mikołajki Miejskie

Dnia 8 grudnia 2014r. odbyły się I Łapskie Mikołajki Miejskie. Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Pomocna dłoń” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach. Realizacja Mikołajek nie byłaby możliwa bez współpracy z Domem Kultury, Komisariatem Policji w Łapach, Stajnią Tradycja z Uhowa, Panem Jarosławem Dadura,a także PSS Społem w Łapach.

Mikołajki Miejskie przygotowane zostały przez uczestników Klubu „KREATYWNI.OBOK.PL” w ramach realizacji projektu pn. „Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia” fin. ze środków PFRON.

Celem imprezy mikołajkowej, uświetniającej również obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych była integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi mieszkańcami gminy, przy jednoczesnym poznaniu i utrwaleniu wiadomości o tradycjach świątecznych oraz udziale dzieci i młodzieży w ogólnorozwojowych  zabawach teatralnych.

O godz. 9.30 z Placu Niepodległości pod Dom Kultury w Łapach ruszył Korowód Świętego Mikołaja. Wzięły w nim udział dzieci, młodzież, pracownicy łapskich instytucji, uczestnicy Klubu Integracji Społecznej „Sukces w działaniu”, a także przechodnie. Na czele przemarszu ulicami miasta, w odświętnie przystrojonej bryczce, jechał Święty Mikołaj, natomiast animatorzy w zabawnych przebraniach rozdawali słodkie upominki dla mieszkańców.

Na scenie nie zabrakło występów kolędników, inscenizacji, a także świątecznego karaoke. Dla przybyłych przygotowano kącik ozdób świątecznych, gdzie można było wykonać m.in. własną bombkę, czy też łańcuch, którymi następnie przyozdabiano choinkę miejską. Za udział w zabawach i konkursach, uczestnicy wydarzenia otrzymywali drobne upominki od Mikołaja. Dla wszystkich przygotowano gorący posiłek.

Impreza Mikołajkowa była niezapomnianą zabawą dla każdego. Święty Mikołaj sprawił, że każde dziecko poczuło się wyjątkowo i z całą pewnością na długi czas zapamięta to spotkanie.