Wizyta seniorów u „wnucząt” w Domu Dziecka w Krasne

Wizyta seniorów u „wnucząt” w Domu Dziecka w Krasne.

      

22 stycznia 2015r seniorzy z Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy” z Łapskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowili odwiedzić dzieci z Domu Dziecka w Krasne. Od kilku lat spotykają się podczas świętowania Dnia dziecka i Dnia Strażaka. Starsi ludzie spotkali się przy dworcu w Łapach i z prezentami w formie słodyczy zjawili się u „wnucząt” w domu dziecka.

Dla rozbawienia dzieci przedstawili sztukę „Zaloty” którą w tym sezonie wystawiali na różnych festynach, piknikach. Dzieci były z wizyty zachwycone, uśmiechy na ich twarzach wskazywały, że są szczęśliwe iż seniorzy traktują ich jak swoje wnuki. Na koniec zaśpiewali seniorom piękne kolędy. Pani dyrektor przyjęła gości bardzo serdecznie częstując pysznymi pączkami i opowiadając o swojej pracy tak bardzo trudnej, a my już dodajemy- nieocenionej!!

Wieczór upłynął bardzo miło, inicjatywa seniorów była bardzo trafiona, radość płynęła z obydwu stron, gdyż nie każde dziecko ma dziadka i babcię, ale i nie każdy senior ma wnuki….

Czasami tak niewiele trzeba aby innemu człowiekowi sprawić przyjemność: dać odrobinę miłości trochę siebie. Często wystarczy poświęcić swój czas i nic więcej nie jest potrzebne…….to na szczęście wiedzą seniorzy wolontariusze, którzy mają duże i dobre serca i widzą potrzeby drugiego człowieka.

 

 Starsi pracownicy socjalni

organizatorzy społeczności lokalnej

Agnieszka Łupińska

Maria Busłowska