Kwesta seniorów w TESCO

Kwesta seniorów w TESCO.

Działalność seniorów z klubu seniora „Po drugiej stronie tęczy” udzielających się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach, polega na wdrażaniu modelu pracy socjalnej jakim - jest organizowanie społeczności lokalnej. Seniorzy biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Działają wolontarystycznie, ich pomoc jest zawsze bezpłatna.

Efekty ich zaangażowania spowodowały, że sieć TESCO kolejny już rok z kolei zgłosiła się z propozycją, aby to właśnie seniorzy wsparli akcję „Ogólnopolskie dożywianie dzieci”. Pomoc seniorów miała na celu pakowanie zakupów klientów sklepu do reklamówek, które tego dnia były bezpłatne. Kupujący natomiast mieli możliwość ofiarowania „symbolicznej złotówki” na tak szczytny cel jak pomoc dzieciom objętym akcją. Wysiłek wszystkich, zarówno kupujących, pracowników sklepu jak i seniorów wolontariuszy spowodowała, że atmosfera w czasie akcji przedświątecznej była bardzo sympatyczna. Możliwość udzielenia pomocy drugiej osobie, daje radość i zadowolenie.

Atmosfera świąt sprzyja zadumie o ognisku domowym, rodzinie... Miło jest wiedzieć, że są wśród nas ludzie, którzy potrafią ofiarować siebie potrzebującym oraz nie przejść obojętnie obok drugiego człowieka.

 

                                         Organizatorzy społeczności lokalnej

Starszy pracownik socjalny

Łupińska Agnieszka

                                                    Specjalista pracy socjalnej

                                                         Maria Busłowska