Cukrzyca- profilaktyka i leczenie.

Cukrzyca- profilaktyka i leczenie.

05.11.2015r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach zostało zorganizowane spotkanie na temat dbania o zdrowie. Wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów temat spotkania brzmiał: „Cukrzyca-profilaktyka i leczenie”. Na spotkanie została zaproszona Pani Joanna Dobkowska- edukator cukrzycy. W spotkaniu mógł uczestniczyć każdy bez względu na wiek, gdyż zaproszenia i informacje o spotkaniu były szeroko nagłośnione.

Pani Dobkowska w bardzo przystępny sposób informowała zainteresowane osoby o sposobach zapobiegania i leczenia tej jakże podstępnej choroby. Uczestnicy spotkania włączali się do dyskusji , wymiany doświadczeń kiedy już borykają się z cukrzycą. Z cukrzyca da się żyć ale trzeba robić wszystko, aby nie dosięgła nas ta choroba -nazywana już chorobą cywilizacyjną.

Wizyta edukatora przeciągnęła się znacznie dłużej z powodu licznych pytań, wyciągania wniosków oraz uprzejmości Pani Joanny Dobkowskiej, która w przerwie zaproponowała mierzenie ciśnienia i poziomu cukru. Wszyscy obecni na prelekcji byli bardzo zadowoleni, że mogli tak wiele się dowiedzieć o chorobie która dotyka młodych i starszych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Joannie Dobkowskiej, która zupełnie bezinteresownie poświęcając swój czas -zechciała podzielić się swoja wiedzą i zachęciła do dbania o swoje zdrowie.

Starszy pracownik socjalny Agnieszka Łupińska

Specjalista pracy socjalnej Maria Busłowska