Dzień Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dzień Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach jest miejscem, gdzie siedzibę mają dwa kluby: Wolontariusza „Bohaterowie codzienności” i Seniora „ Po drugiej stronie tęczy”.

Działalność obu klubów wpływa bardzo pozytywnie na nawiązywanie więzi międzypokoleniowych. Uczestnicy lubią ze sobą przebywać i czerpać od siebie co najlepsze. Tak było i tym razem z okazji Dnia Seniora 25 listopada 2015r. Młodzież przygotowała zabawne konkurencje, a seniorzy zadbali o słodki poczęstunek, który przygotowali na wcześniej zorganizowanym treningu kulinarnym. Każdy z wolontariuszy był odpowiedzialny za swoją konkurencję i całe przygotowanie. Był konkurs na najszybsze ogolenie mężczyzny przez seniorkę ( oczywiście maszynką z osłonkąJ) , senior miał za zadanie upleść najładniejszy warkocz z włosów wolontariuszki, starsi ludzie „łamali głowy” aby odgadnąć co znaczą zwroty, którymi dziś posługują się młodzi ludzie typu: gimbus, beka…lans…. Wiele emocji wywołała zabawa polegająca na malowaniu ust uczestnikom i odciskaniu ich na białych koszulkach oraz karkołomne próby zapięcia bielizny damskiej przez mężczyzn. Wszyscy biorący udział w zmaganiach otrzymali nagrody- własnoręcznie wykonane przez młodzież bukiety z suszonych liści. Cały bardzo miły i wesoły wieczór zakończyły wspólne tańce i śpiewy.

Między innymi na takim wspólnym spędzaniu czasu polega realizowanie modelu pracy socjalnej jakim jest organizowanie społeczności lokalnej.                                                                                                                                            

Starszy pracownik socjalny Agnieszka Łupińska

Specjalista pracy socjalnej Maria Busłowska