Od jutra rusza pomoc żywnościowa dla mieszkańców miasta i gminy Łapy

logo pomoc zywnosciowa mpips

bank zywnosci

 

 

 

 

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców miasta i gminy Łapy

w ramachProgramu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

 

 

 

 

Organizacja Partnerska o zasięgu Regionalnym - Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych IMPULS i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Bank Żywności Suwałki – Białystok od jutra tj. 14 stycznia 2016r. (czwartek) od godz. 10.00zapraszają mieszkańców miasta i gminy Łapy po żywność w ramach Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

 

Już dziś dotarła do nas pomoc żywnościowa dla mieszkańców naszej gminy.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w rozładunku żywności strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Łapach oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uhowie, Płonce Kościelnej oraz Łapach. Dziękujemy również Centrum Kształcenia Praktycznego za udostępnienie wózka jezdniowego.

 

Przypominamy, iż do skorzystania ze wsparcia w postaci żywności i realizowanych działań towarzyszącychuprawnione są osoby, które spełniają określone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 

Artykuły spożywcze przekazywane będą w formie paczek żywnościowych, w składzie których, do końca kwietnia 2016, znajdą się co najmniej artykuły spożywcze spośród następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

 

impuls