Senior Wigor - Spotkanie Opłatkowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy… Wszyscy wszystkim ślą życzenia… „

 

Tak jak w piosence Czerwonych Gitar 15 grudnia br. w Dziennym Domu Senior Wigor przeżywaliśmy uroczysty dzień- Spotkanie Opłatkowe. Występem naszych domowych Kolędników- Seniorów rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie pastorałek i kolęd razem z zaproszonymi gośćmi- Panią Burmistrz- Urszulą Jabłońską, księdzem dziekanem- Krzysztofem Jurczakiem, Dyrekcją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach- Panią Małgorzatą Wasilewską oraz Katarzyną Żukowską- Koc, a także kierownikami jednostek współpracujących z Dziennym Domem Senior Wigor. Obok współczesnych pastorałek nie zabrakło śpiewu tradycyjnych kolęd. Wszyscy wysłuchaliśmy życzeń Pani Burmistrz, fragmentu Pisma Świętego mówiącego o Bożym Narodzeniu, a po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Księdza łamaliśmy się opłatkiem składając sobie Bożonarodzeniowe życzenia, których nie było końca. Jednak zapachy świątecznych potraw- ryby, śledzia, bigosu, pierogów, pasztecików , barszczyku i innych przygotowanych wspólnymi siłami przez Seniorówkusiły do konsumpcji. Dlatego też zaraz po życzeniach zajęliśmy miejsce przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi Wigilijnymi potrawami i przeżywaliśmy prawdziwie Świąteczne chwile w naszym Domu. Rozmów i dyskusji nie było końca. Wspólna kawa, herbata i smaczne ciasta zakończyły nasze Opłatkowe Spotkanie, przepełnione wzajemną życzliwością, radością wspólnego świętowania. Każdy z nas mógł poczuć już „magię świąt” w naszym „WIGOROWYM” domu, biorąc pod uwagę wspólne gotowanie, pieczenie, dekorowanie jak w każdej tradycyjnej polskiej rodzinie.

 

 

Z okazji zbliżających się świat składamy Paniom i Panom, Starszym i Młodszym, wszystkim mieszkańcom Łap serdecznie Bożonarodzeniowe życzenia.

Niech Nowonarodzony Jezus zagości w naszych sercach, obdarza potrzebnymi łaskami, miłością, pokojem i wzajemną życzliwością.

Życzymy, przeżywania świat w ciepłej rodzinnej i życzliwej atmosferze, a śpiew kolęd i pastorałek niech wprawia nas w prawdziwie świąteczny i podniosły nastrój.

A Nowy 2016 Rok niech sprawi, by wszystkie podejmowane działania zostały uwieńczone sukcesem, realizacją planów i marzeń.

Niech radość, uśmiech i wigor towarzyszy nam wszystkim nie tylko w święta, ale każdego Dniu Nowego Roku.