Zostań Liderem - SZLACHETNEJ PACZKI

Zostań Liderem i zdobądź cenne doświadczenie!

Zarządzanie projektami i ludźmi, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, doświadczenie w organizowaniu dużych wydarzeń, praca w grupie, współpraca z biznesem i wiele innych – chcesz zdobyć cenne na rynku pracy kompetencje? Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! Twoja praca przełoży nie tylko na Twój rozwój, ale też na pomoc dzieciom i pomoc ubogim.

Zadania Lidera:

ü  TEAM BUILDING: zbudujesz zespół wolontariuszy i będziesz zarządzał jego pracą oraz dbał o rozwój jego członków.

ü  ZMIANA ŻYCIA POTRZEBUJĄCYCH: pozyskasz historie rodzin w potrzebie, z którymi spotkają się wolontariusze (Paczka).

ü  WPŁYW NA PRZYSZŁOŚĆ DZIECI: przy współpracy z koordynatorem szkolnym, będziesz rekrutować dzieci do programu (Akademia).

ü  TWORZENIE NIEZWYKŁYCH HISTORII: połączysz dzieci / rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.

ü  ORGANIZACJA EVENTÓW: zorganizujesz Finał ogólnopolskiego projektu pomocowego w Twoim rejonie (Paczka) lub niesamowite wydarzenia z udziałem dzieci i wolontariuszy (Akademia).

ü  AUDYT: stworzysz podsumowanie projektu w Twoim rejonie/kolegium, które pozwoli na rozwój w kolejnej edycji.

Co Ci gwarantujemy:

ü  NOWE UMIEJĘTNOŚCI: umiejętności interpersonalne i komunikacyjne - jedne z kluczowych czynników sukcesu.

ü  SAMOROZWÓJ: wartościowe kontakty i realny wpływ na świat, w którym żyjesz. Rozwijasz się tu i teraz, ale zdobyte doświadczenie procentuje w przyszłości.

ü  SIEĆ KONTAKTÓW: będziesz mieć dostęp do osób, z którymi na co dzień nie miałbyś okazji się spotkać - od artystów, przez urzędników, po lokalnych biznesmenów.

ü  KLUCZOWE KOMPETENCJE: społeczno-biznesowe, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy.

ü  WARSZTAT PROJECT MANAGERA: będziesz zarządzał ludźmi, projektami i swoją pracą.

ü  NIEZWYKŁE PRZEŻYCIA: ogólnopolskie wydarzenia, motywujące szkolenia, pełen emocji Finał - gwarantujemy, że Paczka i Akademia to niesamowite przeżycia!

Zgłoś się, jeśli:

ü  Ideały są dla Ciebie ważne i pragniesz zmieniać świat,

ü  potrafisz współpracować z innymi – jesteś otwarty na drugiego człowieka, umiesz przyjmować informację zwrotną,

ü  masz motywację do rozwoju i chcesz podjąć wysiłek – jesteś gotowy, by intensywnie pracować,

ü  identyfikujesz się z wartościami Stowarzyszenia WIOSNA i przyjmujesz zasady naszych projektów w całości,

ü  odpowiedzialnie podchodzisz do swoich obowiązków, jesteś skoncentrowany na celu,

ü  masz skończone 18 lat

Zgłoś się: www.superw.pl – czekamy na Ciebie!

Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 lipca, ale kolejność zgłoszeń też będzie miała znaczenie (liczba miejsc w całej Polsce jest ograniczona).

Czytaj więcej: Zostań Liderem - SZLACHETNEJ PACZKI

Wolontariusze w Senior – Vigor

Wolontariusze w Senior – Vigor .

Wolontariusze z klubu „ Bohaterowie Codzienności” działającego przy MOPS w Łapach wiele działań łączą z seniorami. Przygotowują wspólne uroczystości, święta, akcje, kwesty. Kolejnym pomysłem młodzieży była propozycja odwiedzenia Dziennego Domu Senior – Vigor. Nie chodziło jednak o wizytę i picie herbatki, lecz o pomoc starszym ludziom w zapoznaniu się z obsługą komputera, poruszaniu się w internecie, telefonie komórkowym, aparacie fotograficznym. Wiele osób prosiło o założenie konta na facceboku, aby mieć kontakt ze znajomymi.

Obu stronom- wolontariuszom jak i domownikom Vigora -przysporzyły te spotkania dużo radości, i uśmiechu. Wolontariusze odwiedzali seniorów kilkakrotnie i nawiązały się między nimi sympatyczne znajomości. Vigorowicze skomentowali udział w tych „ szkoleniach” tymi słowami:

„Kiedyś starsi uczyli młodych- teraz młodzi uczą starszych!! :Do czego to doszło….?? Ale radość w oczach ludzi starszych wskazywała na trafność pomysłu wolontariuszy. Młodzi ludzie przygotowują kolejny temat na spotkanie z przyszywanymi babciami.

„Bohaterowie codzienności” - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

18 stycznia 2016 roku wolontariusze z klubu „Bohaterowie codzienności” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach zorganizowali seniorom z którymi współpracują Dzień Babci i Dziadka.

Młodzi ludzie zaprosili dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, aby przedstawiły uczestnikom klubu „Po drugiej stronie tęczy” świąteczne jasełka. Kolejnym punktem programu były przygotowane życzenia i piosenki z okazji styczniowego święta. Wolontariusze i seniorzy bardzo lubią się wspólne bawić i przygotowali teleturniej „Seniorada” na wzór telewizyjnej „Familiady”. Śmiechu i radości było co nie miara!!!Przy herbatce i ciasteczkach wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze, a seniorzy nie ukrywali wzruszenia. Integracja międzypokoleniowa to jedno z głównych założeń modelu pracy socjalnej Organizowanie Społeczności Lokalnej.

Dziękujemy pracownikom Świetlicy Socjoterapeutycznej za owocną współpracę.

Wolontariusze z świątecznymi życzeniami u chorych w szpitalu.

Wolontariusze z świątecznymi życzeniami u chorych w szpitalu.

Okres świąteczny to czas składania sobie życzeń, wspólnego spędzania czasu i śpiewania kolęd. Niestety nie każdy może cieszyć się tym w domu rodzinnym. Są ludzie chorzy i starsi, którzy musieli pozostać w szpitalu w czasie przedświątecznym. O nich właśnie pamiętali wolontariusze z klubu wolontariusza „Bohaterowie codzienności” działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach.

Młodzież podzieliła się z chorymi opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wspólnie śpiewali kolędy oraz rozmawiali o dawnych tradycjach Świat Bożego Narodzenia. Nawet opiekunów wolontariatu zaskoczyła taka wielka empatia i wrażliwość młodych ludzi w stosunku do osób potrzebujących i chorych.

Dziękujemy za pozwolenie i miłe przyjęcie w szpitalu dyrekcji i pracownikom.

 

Gala Wolontariatu w Łapach

Gala Wolontariatu w Łapach

W dniu dzisiejszym 3 grudnia 2015r. miała miejsce uroczystość nagradzająca całoroczną działalność wolontariuszy z Gminy Łapy z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W naszej Gminie wolontarystycznie najprężniej działają uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uczestnicy klubu wolontariatu działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach - jak również od dwóch lat do tej grupy dołączyli seniorzy z Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy”, którzy też bardzo prężnie szerzą ideę wolontariatu.

Galę otworzyła Pani Urszula Jabłońska Burmistrz Łap, która doceniłazaangażowanie wolontariuszy na rzecz drugiego człowieka, ale też nadmieniła, iż wolontariat to zdobywanie niezwykle cennego doświadczenia, które przydaje się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Następnie zaprezentowano filmik pt. „Wszystko, co dajesz wraca” będący inspiracją do dalszych działań wolontarystycznych iwysłuchano muzycznego utworu pt. „Jeszcze możesz siebie dać” - Patrycji Gola i Adama Krylikw wykonaniu Pani Moniki Łapińskiej i Pani Beaty Krasowskiej, którym serdecznie dziękujemy.

Głównym punktem gali było wręczenie koordynatorom i wolontariuszom statuetek oraz dyplomów w podziękowaniu za całoroczne zaangażowanie i dzielenie się sercem.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której zaprezentowali się seniorzy w dwóch sztukach „Romeo i Julia” oraz „Książę szuka żony”. Kończąc Galę Wolontariatu zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek oraz tort wykonany przez uczestników Dziennego Domu Senior-WIGOR.Miłe popołudnie zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji gali wolontariatu wszystkim instytucjom i współorganizatorom.

Czytaj więcej: Gala Wolontariatu w Łapach

Gala Wolontariatu 2015

gala wolontariatu 2015

„Bohaterowie codzienności” z wizytą w Domu Dziecka w Krasne.

„Bohaterowie codzienności” z wizytą w Domu Dziecka w Krasne.

Wolontariusze działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach nie spoczywają na laurach. Lokalnie swoimi występami uświetnili większość imprez tj: festyny, pikniki, kampanie- jednak energii mają tyle, że postanowili dać radość i uśmiech dalej. Postanowili, że odwiedzą dzieci z Krasnego. Utrzymują z nimi stały kontakt, włączyli się w organizację Dnia Strażaka, na który zaproszone zostały dzieci z Domu Dziecka i wspólnie spędzali niejednokrotnie czas. Bardzo się lubią i tęsknią za sobą.

Przedstawienie sztuki „ Przychodnia” wywołało wiele śmiechu, wrażeń, miłych komentarzy i gromkich braw. Wszyscy wspólnie spędzili miło wieczór przy ciasteczkach i herbatce. Wspólna integracja, poznanie różnych sytuacji życiowych kształtuje w młodzieży wrażliwość i uczy empatii do drugiego człowieka.

Bardzo nas cieszy, że mimo licznych zajęć, wielu sprawdzianów, klasówek młodzież umie rozsądnie zagospodarować swój czas i znajduje chwilę na odwiedzenie położonej około 50 kilometrów placówki.