Wizyta wolontariuszy w ZOZ w Łapach

Wizyta wolontariuszy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach.

Młodzież z klubu wolontariusza „ Bohaterowie codzienności” działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach pamiętają o ludziach chorych , cierpiących i przebywających w szpitalu. Czasami jest to choroba, często przewlekłe leczenie a bywa, że po prostu kontrolne badanie czy oczekiwanie na przyjście na świat upragnionego dzieciątka.

Z okazji Dnia Chorego który przypada na 11 lutego i Dnia Zakochanych, który świętujemy 14 lutego młodzież własnoręcznie wykonała kwiaty z bibuły i w dniu 13 lutego wybrała się do szpitala w Łapach, aby odwiedzić poszczególne oddziały i ludzi na nich przebywających. Uśmiech na twarzach pacjentów, a czasami nawet wielkie - ale miłe zaskoczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że takie wizyty są bardzo potrzebne. Ludzie dziękowali za odwiedziny, cieszyli się, że jest młodzież której nie obca jest empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Rodzina, która była przy pacjentach również prosiła o kolejne wizyty u swoich bliskich twierdząc, że młodzi ludzie robią coś bardzo wartościowego i że rozweselają szarzyznę dnia codziennego.

Czasami my dorośli narzekamy na dzisiejszą młodzież, na ich złe zachowanie, jednak zdarza się ze powinnyśmy dostrzec jak są pomocni, jak mają dobre serca i umieją się tym sercem dzielić, a nawet brać z nich wzór. Wolontariusze „Bohaterowie codzienności” mogą być wzorem dla wielu.

Organizatorki społeczności lokalnej

Maria Busłowska

Agnieszka Łupińska