Dzień Kobiet na słodko i wesoło

Dzień Kobiet na słodko i wesoło.

Wolontariusze „Bohaterowie codzienności” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach chcąc sprawić przyjemność seniorkom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet umówili się kilka dni wcześniej i upiekli na 8 marca mufinki. Młodzież przy zajęciach kulinarnych bawiła się wspaniale, a dziewczynki wolontariuszki zauważyły, że wśród seniorów są panowie, których święto jest niebawem gdyż 10 marca, więc ciasteczek upieczono dużo więcej…..

Seniorzy, którzy przyszli na spotkanie byli bardzo mile zaskoczeni, przy kawie i herbatce konsumowali słodkości. Kobiety i mężczyźni cieszyli się, że nawet i takie święta jak Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn młodzi wolontariusze potrafili dostrzec, zorganizować i celebrować.

Wdrażanie modelu organizowania społeczności lokalnej który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach utwierdza w przekonaniu, że był to strzał w dziesiątkę. Nić więzi jaka się wytworzyła między młodzieżą a seniorami daje wiele satysfakcji, pomysłów, wymiany doświadczeń, umiejętności. Potwierdzeniem tego faktu są liczne zgłoszenia do obu klubów wolontariusza i seniora w Mops w Łapach.

Starszy pracownik socjalny

organizator społeczności lokalnej

                                                           Agnieszka Łupińska

                                                     Specjalista pracy socjalnej

                                                 organizator społeczności lokalnej

                                                               Maria Busłowska