WAKACYJNY ZAWRÓT GŁOWY

„WAKACYJNY ZAWRÓT GŁOWY”


W dniach 13.07. - 24.07.2015r. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „IMPULS” w Łapach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach realizowało działanie pod nazwą: „WAKACYJNY ZAWRÓT GŁOWY” w ramach Programu Fundacji PZU „Wolontariat Rodzinny – lokalnie” realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

wolontariat rodzinny1

„Wakacyjny zawrót głowy” to dwutygodniowy czas spotkań wakacyjnych dla dzieci z terenu gminy Łapy. W ramach działania blisko 70 dzieci miała okazję brać udział w zajęciach sportowych, artystycznych, muzycznych i rękodzielniczych. Rodziny wolontariuszy we współpracy z pracownikami Świetlicy Socjoterapeutycznej przygotowali szereg gier, zabaw, konkursów, warsztatów.

Dzieci mogły zmierzyć się ze sobą w rozgrywkach sportowych, pokonując tory przeszkód, grając w piłkę, czy skacząc na trampolinie. Nie zabrakło również animacji i zabaw na świeżym powietrzu. Zabawy z chustą animacyjną, czy na siłowni pod chmurką. Duża atrakcją byłby również warsztaty kulinarne, gdzie dzieci w wspólnie z rodzinami wolontariuszy przygotowali m.in. smaczne zapiekanki, kanapki, muffinki, ciasta i ciasteczka, a także przepyszne deserki. Oprócz frajdy z przygotowywania mieli też ogromną radość z dekorowania. Przysmaki były różnorodne i kolorowe niczym tęcza, dzięki czemu wszystkie dzieci chętnie jadły przygotowywane przysmaki. Dzieci rozwijały również swoje talenty poprzez warsztaty plastyczne, artystyczne. Przygotowywały ozdobne kartki, dyplomy, aniołki, kolorowe proporczyki, i wiele innych rękodzielniczych i plastycznych „dzieł sztuki”. Dużą atrakcją była również wata cukrowa, którą dostało każde dziecko. Łyżeczka cukru w herbacie nie cieszy tak bardzo, jak biały puch w postaci waty cukrowej. Dzieci miały również okazję pospacerować po mieście, przy okazji przypominania zasad ruchu drogowego. Wszystkie dzieci otrzymały również przypinki z imionami, dzięki temu wszyscy mogli zwracać się do siebie po imieniu. Szereg gier, zabaw, konkursów, czy chwilka na bilard, piłkarzyki, czy x-box, czy ćwiczenia na siłowni również uatrakcyjniły pobyt dzieci w świetlicy. Na zakończenie wszyscy dzieliliśmy się tym co się komu podobało, rozmowom nie było końca. Wszystkie dzieci zakończyły : WAKACYJNY ZAWRÓT GŁOWY” z upominkiem przygotowanym specjalnie dla nich przez rodziny wolontariuszy. Uśmiech dziecka jest bezcenny, radość spontaniczna- a tego u nas nie zabrakło. Był to czas atrakcyjny i bardzo aktywny dla dzieci oraz rodzin wolontariuszy. Dzieci kończąc zajęcia nie chciały się rozstać i pytały „Kiedy będą następne takie zajęcia?” – sugeruje to jednoznacznie, że był to czas atrakcyjny dla wszystkich, ale „W ŁAPACH SIŁA….”, dlatego nie mogło być inaczej!!!:-)

3 loga wolontariat rodzinny

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się i wsparli organizację
„WAKACYJNEGO ZAWROTU GŁOWY”
                    
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „IMPULS”

impuls