Kulinarna integracja wolontariuszy.

Kulinarna integracja wolontariuszy.

„Bohaterowie codzienności”, czyli wolontariusze działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach mają liczne zajęcia min:

- Biorą udział w kampaniach społecznych,

- organizują festyny, pikniki

- integrują się z dziećmi z Domu Dziecka

- animują zajęcia w klubie seniora

- odwiedzają Dom Pomocy Społecznej

- odwiedzają chorych w szpitalu

Jest to młodzież , która uczęszcza do różnych szkół, klas. Mają różne zainteresowania. Są wśród nich uczniowie uczący się w Białymstoku i studenci.

Młodzież oprócz zajęć pomocowych bardzo chętnie spotyka się również po to, aby wspólnie spędzić czas, zaplanować dalsze działania i bardziej się poznać. Organizują gry miejskie, okazjonalne uroczystości lub spotkania cykliczne. Wolontariat to jedno z płaszczyzn organizowania społeczności lokalnej-praca socjalna.

W październiku zaplanowano, że będzie to integracja kulinarna. Wolontariusze na swoim portalu uzgodnili jakie przyniosą artykuły żywnościowe i sprzęty gospodarstwa domowego. Upiekli pizze i gofry, ale nie to było najważniejsze – to jak się przy tym bawili, cieszyli się swoja obecnością, wymieniali wrażenia, wspominali dawne wydarzenia – to było coś na co chciało się patrzeć i podziwiać. Po zjedzeniu pyszności nie obyło się bez potańcówki. Możemy być dumni z tej młodzieży: rodzice, wychowawcy, a najbardziej my opiekunowie wolontariatu, którzy mamy szczęście pracować z tak mądrymi, wartościowymi młodymi ludźmi.

Starszy pracownik socjalny A. Łupińska

Specjalista pracy socjalnej M. Busłowska