Gala Wolontariatu i świętowanie Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Gala Wolontariatu i świętowanie Dnia Osób Niepełnosprawnych.

 

 

       

         04.12.2014r  w Sali Św. Józefa w Łapach spotkali się wolontariusze działający na terenie miasta i Gminy Łapy oraz domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach. Był to dzień w którym mogliśmy uczcić i podziękować wolontariuszom i ich opiekunom ze szkół za niesioną pomoc. Można było podziwiać wystawę prac wykonaną przez osoby niepełnosprawne, oraz przedstawienie muzyczne i taneczne w ich wykonaniu. Uroczystość uświetnił  występ seniorów z klubu seniora „Po drugiej stronie tęczy” działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach, którzy zaprezentowali komedyjkę „Zaloty”.

W tym roku zamiast prezentacji osiągnięć, zorganizowano panel dyskusyjny , w którym wzięli udział przedstawiciele szkół oraz reprezentantka seniorów. Pani Urszula Jabłońska Burmistrz Łap wręczyła dyplomy i nagrody osobom najbardziej zaangażowanym w działalność wolontarystyczną. Szczególne podziękowania należą się Stowarzyszeniu sportowo- edykacyjnemu „Petrus” w Łapach oraz Pani Prezes Barbarze Dzierżek za ogromne zaangażowanie w organizacje uroczystości oraz Centrum Integracji Społecznej PRZYSTAŃ za przygotowanie przepięknego tortu i słodkiego poczęstunku.

         Działania na rzecz innych są nieocenionym dobrem i wzorem do naśladowania dla nas wszystkich, i chociaż w tak drobny sposób co rok staramy się podziękować naszym bohaterom wolontariuszom.